Rodzaje opodatkowania działalności

Osoba prowadząca działalność gospodarczą musi wybrać jedną z form opodatkowania. Obecnie istnieją cztery formy. Są to karta podatkowa, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, podatek liniowy oraz opodatkowanie na zasadach ogólnych według skali podatkowej. Karta podatkowa najlepiej sprawdza się w przypadku małych firm usługowych, prowadzonych przez niewielką ilość osób. Wysokość podatku nie ma związku z rzeczywistym dochodem.

W Polsce realizacja czeku jest rzadkością. Biuro rachunkowe cennik umieszczane jest na stronie internetowej. Na pewno cennik biura rachunkowe warszawa musi być dobrze skalkulowany. Klienci pobierają szybkie chwilówki, które pomagają im rozwijać działalność lub wspierać domowe gospodarstwo. Wiele warszawskich firm znalazło świetnego partnera biznesowego, czyli mokotów biuro rachunkowe.

Wybór karty podatkowej jest najlepszy dla osób dopiero rozpoczynających prowadzenie działalności. Nie wymaga składania co miesięcznych sprawozdań podatkowych. W przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych istnieje obowiązek prowadzenia ewidencji, ale wyłącznie przychodów. Jest to zatem tylko nieco trudniejsza forma rozliczania podatku. Rozliczanie na zasadach ogólnych wymaga pełnej ewidencji, a więc prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów.  Podatek liniowy jest podobny do rozliczania na zasadach ogólnych, jednak wysokość podatku dochodowego jest stała i wynosi 19%. W tym przypadku nie można korzystać z żadnych ulg. Mimo to, w niektórych przypadkach ta forma opodatkowania jest najkorzystniejsza.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Tagi