Koszty prowadzenia firmowego konta a koszty podatkowe

Każda firma potrzebuje oddzielnego konta bankowego. Obecnie nie ma mowy o przeprowadzaniu transakcji bez jego użycia. Nikt przecież nie przychodzi do dużego przedsiębiorstwa z siatką pieniędzy, aby zapłacić za wykonane usługi. Nie da się ukryć, że prowadzenie konta bankowego wiąże się z poniesienie pewnych kosztów.

Co ciekawe, takie wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych. Jako, że prowadzenie konta jest konieczne do właściwego działania firmy i umożliwia osiąganie dochodów, to opłaty bankowe można zaliczyć do poniesionych kosztów. Nie ma tutaj znaczenia czy na konto wpływają polskie pieniądze, czy też jest to konto walutowe.

Firmy oczekują na wyniki przetargów, bo starają się o obsługę księgową. Czasami trafi się im realizacja czeku zagranicznego. Nieraz muszą sprawdzić złoto cena i lokować kapitał. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest ostatecznością. Prowadzenie ksiąg Warszawa ma bardzo wielu stałych klientów, którzy znakomicie sobie radzą w obecnej sytuacji finansowej na polskim rynku. Obsługuje te firmy przez wiele lat i nieźle na tym zarabia.

Opłaty bankowe wynikające np. z prowadzenia firmowego konta nie są kosztami bezpośrednimi, lecz pośrednimi. Do takich kosztów można także zaliczyć opłaty za wywóz odpadów, wykorzystaną energię, wynagrodzenia dla pracowników czy składki ZUS. Są to koszty, które muszą zostać poniesione przez właściciela firmy, aby przedsiębiorstwo funkcjonowało we właściwy sposób.

Leave a Reply


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Tagi