Kiedy wyposażyć pracownika w odzież ostrzegawczą

8Przy wykonywaniu pracy w pewnych warunkach, warto zadbać o to, aby nasz pracownik był bardziej widoczny dla innych. Jednym ze sposobów zwiększenia widoczności pracownika jest wyposażenie go w odzież ostrzegawczą. Konieczność używania odzieży roboczej zachodzi przede wszystkim miejscach o ograniczonej widoczności, gdzie oprócz pracowników w danej przestrzeni poruszają się również maszyny lub przedmioty.

Niezbędne jest wyposażenie w odzież ostrzegawczą np. pracowników kolei poruszających się wzdłuż torowisk. Są oni narażeni na potrącenie przez pociąg, a dzięki odblaskowym elementom ubioru, będą bardziej widoczni dla maszynisty, który może ich tym samym ostrzec o tym, że się zbliża.

Również zawodowi kierowcy powinni być w taką odzież wyposażeni. Może się przecież zdarzyć, że pojazd ulegnie awarii, którą kierowca będzie samodzielnie naprawiał na poboczu. Ubrany w odzież pozwalającą na zaobserwowanie go z daleka, da innym użytkownikom drogi czas na reakcję w postaci zwiększenia ostrożności podczas mijania unieruchomionego pojazdu i jego kierowcy.

Podobnie jest w przypadku pracowników drogowych. Bardzo często roboty na pasie drogowym wykonywane są również w nocy, a wtedy dobrze widoczna odzież ostrzegawcza jest niezbędna.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Tagi