Jakie informacje powinny znaleźć się na fakturze VAT?

Faktura VAT to jeden z rodzajów dokumentów, który jest wystawiany podczas transakcji kupno-sprzedaż. Do jej wystawienia zobowiązane są osoby, które zostały zarejestrowane jako podatnicy VAT. Dokument powinien zostać sporządzony w dwóch, jednakowym egzemplarzach. Faktura VAT musi zawierać pewne podstawowe informacje. Przede wszystkim, muszą tam znaleźć się dane zarówno nabywcy jak i sprzedawcy, czyli imię i nazwisko lub nazwa firmy, adres oraz numer NIP.

Firmy sprawdzają sztabka złota cena zanim poczynią inwestycje. Oczywistym jest, iż założenie spółki to działanie niełatwe, a własny biznes nie jest bułką z masłem. Do obsługi nowych firm rwą się biura rachunkowe bielsko. Dla nich jest to gratka niebywała. Liczarki do banknotów pomagają bankom oraz biurom rachunkowym, czasami wspierają działanie sklepów.

Oczywiście, trzeba również umieścić informacje odnośnie sprzedawanego towaru lub usługi, a więc nazwę, ilość, jednostkę miary. Najważniejsza na fakturze jest cena netto, a także wielkość procentowa podatku. Wysokość należności powinna być podana nie tylko liczbowo, ale również słownie. Pamiętać należy także o zamieszczeniu daty wystawienia faktury oraz złożeniu podpisu. Podatkiem VAT oprocentowane są między innymi towary sprzedawane na terytorium kraju, jak również te importowane i eksportowane. Podobnie jest w przypadku świadczonych usług.

 

Leave a Reply


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Tagi