Co nie co o BHP

Każdy pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy powinien przeprowadzić z nim szkolenie BHP zarówno stanowiskowe jak i ogólne. Bez odbycia szkolenia pracownik nie może podjąć pracy. W okresie zatrudnia pracodawca powinien kierować pracownika n okresowe szkolenia bhp.
Obowiązkiem każdej firmy zatrudniającej ludzi jest dbanie o zdrowie i życie zatrudnionych osób. Obowiązkiem pracodawcy jest przygotować miejsce pracy wedle wszelkich zasad BHP oraz tak aby w jak najmniejszym stopniu stanowisko pracy zagrażało życiu lub zdrowiu pracowników.
Na każdym stanowisku pracy powinna zostać przygotowana instrukcja BHP która powinna być bezwzględnie przestrzegana zarówno przez pracownika jak i pracodawcę. Tyle w teorii. Praktyka wygląda bardzo często zgoła inaczej, owszem zdarza się że zostaną takie instrukcje przygotowane, lecz szczegółowe stosowanie się do nich jest najczęściej wymagane tylko i wyłącznie w czasie kontroli z najróżniejszych urzędów, tak aby tylko ochronić swoją firmę przed dodatkowymi kosztami w przypadku kar.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Tagi